Lista jezykow
Waluty
Kategorie blog
Produkt dnia
Lampa wisząca Shiny White
Lampa wisząca Shiny White

349,00 zł

szt.
Plisa Termoizolacyjna na okno dachowe
Plisa Termoizolacyjna na okno dachowe

181,00 zł

szt.
Lampa wisząca Bulb Chrom
Lampa wisząca Bulb Chrom

199,00 zł

szt.
Lampa loftowa Diagonal
Lampa loftowa Diagonal

149,00 zł

szt.
Lampa wisząca DLX
Lampa wisząca DLX

690,00 zł

szt.
Lampa wisząca DND
Lampa wisząca DND

990,00 zł

szt.
Lampa wisząca Goldie
Lampa wisząca Goldie

379,00 zł

szt.
Lampa wisząca Kalla Alu Set
Lampa wisząca Kalla Alu Set

199,00 zł

szt.
Lampa wisząca Longa Glass
Lampa wisząca Longa Glass

2 990,00 zł

szt.
Lampa Raw Metal Medium
Lampa Raw Metal Medium

215,00 zł

szt.
Lampa Roundy
Lampa Roundy

339,00 zł

szt.
Lampa Sala X
Lampa Sala X

690,00 zł

szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Prawidłowy montaż rolet dzień noc – na czym polega?

Rolety dzień noc są chętnie wybierane jako dekoracja okienna do domów i mieszkań. Są bardzo funkcjonalne, a do tego prezentują się estetycznie. Tego typu rolety wewnętrzne można również bez problemu utrzymać w czystości. Możesz spodziewać się, że po zamontowaniu posłużą przez wiele lat. Producenci oferują wiele modeli tego typu rolet, różniących się zwłaszcza kolorystyką. Dzięki czemu można je dobrać do aranżacji wnętrza. Pomimo że katalogi tych produktów są obszerne, elementy te nie różnią się szczególnie pod względem konstrukcji. Dlatego wyznaczono wspólne zasady co do tego, jak prawidłowo ma przebiegać montaż rolet dzień noc i nie ma znaczenia, czy chodzi o modele na żyłce, w kasecie, czy wolno wiszące.

 

Zasada działania rolet typu dzień noc

Za sprawne działanie rolet typu dzień noc odpowiadają poziome pasy, będące głównym elementem osłon. Zrobione są one z dwóch rodzajów tkaniny. Zadaniem jednej z nich jest przepuszczanie światła, a drugiej – zatrzymywanie promieni słonecznych przed przedostaniem się do wnętrza. Specjalnym mechanizmem steruje się za pomocą sznurka. W ten sposób optymalnie reguluje się dopływ światła do wybranych pomieszczeń domowych lub biurowych. Jeśli chcemy, by w trakcie dnia pokój był perfekcyjnie oświetlony – rolety trzeba ustawić tak, by na siebie nachodziły. Wówczas promienie słoneczne przedostaną się do wnętrza przez tę część, która przepuszcza światło. Z kolei, nocą albo w upalne dni pasy warto ustawiać naprzemiennie. Wtedy okno będzie zasłonięte.

Rolety działają, jak należy, gdy montaż rolet dzień noc zostanie wykonany poprawnie. Możesz go zrobić samodzielnie albo zlecić jego wykonanie wykwalifikowanym monterom. To daje gwarancję, że osłony okienne o przeznaczeniu wewnętrznym są założone właściwie. W efekcie będziesz cieszyć się dopływem światła, jaki jest dla Ciebie najodpowiedniejszy. Zwłaszcza że roletę można zatrzymać na odpowiedniej wysokości, dopasowanej do osobistych preferencji. Rolety można nawet podnieść w pełni, aczkolwiek należy liczyć się z tym, że nie będą spełniały funkcji dekoracyjnej. Niezależnie zaś od tego, na jakiej pozycji rolety będą uniesione, w dalszym ciągu można będzie płynnie je wyregulować.

 

Podstawowe zasady montażu rolet dzień noc

Kiedy znasz już zasadę działania rolet typu dzień noc, orientujesz się, w jaki sposób powinny być one zawieszone. Do zawieszenia najprostszych rolet potrzebne są tylko nożyczki oraz specjalna taśma montażowa. Montaż zawsze jest bezinwazyjny. Nie ma mowy o zabrudzeniach albo o zmianie konstrukcji okna lub ściany. Dokładna instrukcja dołączona jest zazwyczaj do opakowania z wybranym modelem rolet.

 

Montaż rolet dzień noc w wersji z żyłką

Rolety dzień noc w wersji z żyłką opierają się na spinkach mocujących. Spinki te mają znaleźć się na skrzydle okna, dlatego łączy się je z listwą górną. Przez rolety należy następnie przeprowadzić żyłkę, a z tyłu umieścić taśmę dwustronną. Po zdjęciu zabezpieczenia z taśmy roletę należy umieścić na wybranym oknie. Kolejna czynność to jej wypośrodkowanie. Jeśli już wyznaczysz odpowiednią pozycję dla rolet na oknie, wystarczy docisnąć ją do skrzydła. Spinki zamocuj na dolnej części ramy skrzydła i przełóż przez otwory. Po ich naciągnięciu i zawiązaniu supła montaż uznaje się za zakończony.

 

Montaż rolet dzień noc w kasecie

Jeśli osłony znajdują się w kasecie, to montaż rolet dzień noc różni się tylko tym, że na początku należy usunąć osłony boczne, umieszczone przez producenta na obu stronach kasety. Później zdejmuje się zabezpieczenie z taśmy i przekleja roletę do okna. Po wyśrodkowaniu rolet na powierzchni okiennej kasetę dociska się do skrzydła okiennego.

W przypadku rolet na kasecie może też pojawić się opcja montażu inwazyjnego. Wówczas wkręty trzeba włożyć do otworów w obudowie i przykręcić roletę do okna. Niezależnie zaś od sposobu montażu, pamiętać należy o nałożeniu osłon bocznych, określanych jako maskownice. Po obu stronach szyby nakleja się też prowadnice z taśmą dwustronną od spodu.

 

Montaż rolet dzień noc w wersji wolnowiszącej

Wersja wolno wisząca rolet typu dzień noc domaga się ich przykręcenia do sufitu albo do ściany ulokowanej nad wnęką w oknie. Ten montaż również jest inwazyjny, aczkolwiek nie jest to mocna ingerencja. Podobnie jak w dwóch poprzednich wersjach, rozpoczyna się od dopasowania rolety do okna i jej wypośrodkowania. Trzeba zwrócić uwagę na to, aby dolna belka obciążająca znajdowała się kilka milimetrów nad parapetem albo nad podłogą. W tym celu należy użyć poziomicy. W wyznaczonych na tej podstawie miejscach należy wywiercić otwory, a później włożyć kołki rozporowe i spinki mocujące do ściany lub do sufitu. Cały mechanizm powinien zostać na nich ułożony.

Dzięki popularnym roletom dzień noc poczujesz się komfortowo o każdej porze. Zawsze dopasujesz poziom nasłonecznienia oraz ochronisz się przed wzrokiem przechodniów. Dlatego ważne jest to, aby montaż był poprawny. Jest on prosty i szybki, co również przekonuje do zakupu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl